Amorphophallus rivieri - zmijovec

02.10.2013 00:00
 
Název: Amorphophallus rivieri – zmijovec, Áronova hůl
Čeleď: Araceae
 
Popis:
Jedna hlíza, jedna lodyha, jeden list, jeden květ. Vše ve velkém provedení. A jeden smrad, také velký. To je zmijovec.
 
Zmijovců je celá řada druhů, v tropech jich roste na devadesát druhů. U nás asi nejznámější je jako pokojovka pěstovaný A. rivieri, který dorůstá výšky kolem dvou metrů (existují však druhy, které dorůstají i do výšky pěti metrů). Ale i „náš“ zmijovec je velmi atraktivní hlíznatou trvalkou, která v létě kvete jedním obřím květem (mladé rostliny nemusí vykvést) a na zimu se zatahuje zpět do hlízy. Přes veškerou jeho atraktivitu a snadné pěstování je ale účelné dobře zvážit, jestli jej doma chceme. Opylovačem zmijovce jsou totiž mouchy a zmijovec je na svůj květ láká tím, že uvolňuje „vůni“ rozkládajícího se masa.
 
Pokud se toto rozhodneme riskovat (nebo máme možnost zmijovec dočasně vystěhovat na čerstvý vzduch), získáme impozantní rostlinu.
 
Její pěstování je poměrně snadné. Hlízu vysadíme v předjaří do běžného zahradnického substrátu a po vzejití umístíme na mírně přistíněné místo. Substrát by měl být stále vlhký (ne přemokřený), rostlinu mlžíme a hnojíme. Až se na podzim rostlina zatáhne, přezimujeme hlízu někde v suchu.
 
Zmijovce jsou nejen atraktivní, ale i užitečné. Uvádí se, že mají antipyretické účinky, stimulují sekreci slin, využití mají i jako insekticid. kromě toho se některé zmijovce pěstují jako užitkové rostliny – hlízy jsou po tepelné úpravě poživatelné nebo se z nich získává škrob. Plátky sušených hlíz A. campanulatus se používají v Indii jako tzv. „sloní chléb“, v Japonsku se z hlízy A. konjac získává mouka, ze které připravují nudle chira take a pečivo chiroko.