Konec srpna v hotelu Ozon

25.09.2017 17:53
Už nevím, kde jsem narazil na zmínku o tomto česko-slovenském sci-fi filmu z roku 1966, ale zaujal mne. Našel jsem, stáhnul jsem, viděl jsem. A ufff.
Jedna zkušená herečka, jeden zkušený herec, osm vlčích mláďat a tři koně. To je celé herecké obsazení tohoto postapokalyptického filmu, odehrávajícího se po jaderném konfliktu, v němž nikdo nevyhrál, ale téměř všichni umřeli, kdesi ve střední Evropě. Filmu, v němž se téměř nic neděje, který se obešel bez jakýchkoliv triků, ale který je přesto hutný a silný.
“Stará” je stará žena, která vede smečku osmi mladých děvčat a hledá jim muže, aby s nimi vytvořili základ nové civilizace. Je to dlouhé putování, protože muži vymřeli. Holkám je to víceméně jedno, narodily se až do světa “poté” a oč lépe jsou mentálně i fyzicky připraveny na život mimo civilizaci, o to méně je v nich lidského. Neznají soucit, nemají emoce. Umí jen přežít a chovají se podle toho. Proto, když po letech putování jednoho muže, opuštěného staříka, přece jen najdou, skončí to špatně. Pro Starou, která zemře na nemoc, ale i pro starého muže, který zemře na dravčí instinkty Amazonek.
Ale vlastně se nic nestalo, karavana táhne dál a děvčata, teď už jen ta mladá, pokračují v hledání lidí. Otázka je, jestli jsou ony ještě lidmi.
Pokud se budete chtít kouknout, jedinou možností zřejmě bude film si stáhnout. Já ho našel na Ulož.to.
A malé varování: Film není vhodný pro milovníky zvířat a vegetariány.