Proč se na podzim barví listy stromů

06.11.2015 19:53
Je to jednoduché, mohou za to pigmenty, obsažené v pletivech listů, a jejich reakce na ochlazování a úbytek slunečního záření... No dobrá, zase tak úplně jednoduché to není. 
 
Ze školy z hodin přírodopisu si asi leckdo pamatuje, že nejvíce zastoupeným barvivem v našich pozemských rostlinách je barvivo zelené, chlorofyl. Je to látka, která má poněkud složitě vypadající chemický vzorec C55H72O5N4Mg, nicméně které kdyby nebylo, vypadal by život na naší planetě úplně jinak. Chlorofyl totiž stojí na začátku fotosyntézy, docela složité biochemické reakce, která ve výsledku produkuje kyslík a energii pro všechny další biochemické a biologické reakce na této planetě. Je to docela fascinující proces, ale nás teď zajímá chlorofyl jako barvička. 
 
Jak jsem zmínil, je chlorofyl zelený, respektive našemu oku se jeví zeleně, protože absorbuje modrou a červenou část světelného spektra a ostatní odráží. Díky tomu se nám jako zelené jeví v době vegetace i listy stromů (pro šťouraly, nebereme teď v úvahu barevné kultivary). 
 
Chlorofyl ale není jediným pigmentem, který v listech je. V menší míře jsou v nich obsažené také karotenoidy, dělící se na dvě základní skupiny - karoteny a hlavně pak xanthofyly. To jsou ty, jejichž zásluhou se listy barví v odstínech žluté až červenofialové. Jenomže karotenoidů je v listech relativně málo a dominantní barvou je proto zelená. Jsou však na druhé straně odolnější než chlorofyl, a tak když se na podzim začne vlivem nízké teploty a sníženého slunečního záření chlorofyl rozkládat, karotenoidům začne jejich pět minut slávy a vyniknou. Dosud zelené listy se začnou vybarvovat. I když přesnější by možná bylo říct, že se začnou odbarvovat. Ubývá zelené barvy a převažují žluté, oranžové a červené odstíny, dosud živořící v pozadí. 
 
Aby to bylo ještě trošku složitější, mohou být v listech ještě další barviva - červené antokyany. Těch může být velké množství - potom jsou listy červené celoročně (to jsou právě ty červenolisté kultivary). Nebo jsou v množství malém a prosadí se podobně jako karotenoidy až na podzim, v době rozkladu chlorofylu. Pokud zvítězí i nad karotenoidy, listy červenají. Nebo hnědnou, jako třeba listy buků. To je pro změnu způsobeno přítomností tříslovin. Protože každá rostlina obsahuje těchto barviv a dalších látek různé množství, a protože se liší stanovištní a klimatické podmínky, bývají barevné kombinace velice pestré. A každý rok jiné. Díky za to. 
 
 
 
 
 
Přečtěte si také, proč listy na podzim opadávaji.
 
 
Zdroje: