Vždycky zaplatíš

Volné pokračování knihy Vysoká cena za lásku. Děj se odehrává o několik let později a mnohé je jinak. 

Romantický thriller inspirovaný skutečnými událostmi.

Rozsah: cca 365 normostran (cca 375 stránek v knížce formátu A5)

ISBN: zatím není

Datum vydání: 2021

Kde se příběh odehrává: převážně v Brně, ale zavede nás i do Národního parku Muráňská planina na středním Slovensku a dalších míst.

Časové zasazení příběhu: podzim roku 2009

Budoucí překlad slovenských dialogů do slovenštiny: Ivan Supuka

Kniha se připravuje k vydání. 


Anotace

V polovině devadesátých let minulého století se provalila dlouhodobá, neřešená a nesmírně brutální šikana chovanců partou silnějších kluků v jedné z českých polepšoven.

To není fikce. To se skutečně stalo.

Příběh, který popisuje tato kniha a který se odehrává o patnáct let později, se nestal. To je fikce. Ale velmi snadno se stát mohl.

Markovi Koudelkovi je osmatřicet let, je vzdělaný, ve skvělé kondici, má za sebou kariéru strážce národního parku, ale přesto se musí živit jako bulvární novinář.

Jakožto kriminálník, jenž si odseděl pět let za dvojnásobné usmrcení z nedbalosti, jinou práci prostě nesehnal.

V redakci týdeníku, pro který pracuje, se seznámil s Martou. Dvaadvacetiletou půvabnou zelenookou dívkou, která se do něho na první pohled zamilovala. Markovi, který kvůli událostem ve své minulosti rezignoval na city i na život, její láska vyhovuje. Je chlap, má své potřeby a Marta je skvělá milenka.

Ale přestože spolu sdílejí společnou domácnost, její city neopětuje. Je mu s ní dobře, svým způsobem ji má rád, ale nemiluje ji. Je to jeho rozhodnutí, ke kterému dospěl poté, co většina lidí, do kterých si dovolil se zamilovat, tragicky zemřela. Zpravidla jeho vinou.

Jednou v noci je Marek svým informátorem přivolán do okrajové části Brna, kde nachází bestiálně zavražděnou malou holčičku. Napíše a nafotí pro své noviny článek.

Je to hloupý a bulvární článek, ale přesto, nebo právě proto, spustí lavinu událostí, která změní doslova všechno...